Rozhýbávací CVIČENÍ S PRVKY Chi Kungu

Učím se a cvičím Tai Chi plus Chi Kung čtyři roky a mám z toho radost a přináší mi to pohodu a vitalitu do života. Proto se i rád podělím o toto cvičení s Vámi.

V čem spočívá?

Jednoduché, většinou pomalé a vědomé pohyby, které zvládne i začátečník, nic složitého. Tyto pohyby uvolňují naší ztuhlost a činí tělo pružnějším, vitálnějším a pohyblivějším.

Krom jiného je pozornost věnována nohám a páteři. Obzvláště tyto dvě partie dostávají pěkně zabrat při sedavém zaměstnání a to jejich nečinností. Dále aktivujeme i vnitřní orgány, které poté lépe pracují. Vše se cvičí jemně a přátelsky k vlastnímu tělu.

Rozdíl mezi spartakiádním cvičením je v tom, že mysl nevypíná, ale vědomě vykonává pohyb. Pokud je pohyb vědomný , ztuhlost si může dát pohov , a my se můžeme přiblížit k prožitku, kdy se pohyb „děje sám od sebe“. Je to opravdu silný zážitek když se to povede. Méně se také používají svaly, více se podporuje práce se šlachami a klouby.

Chi Kungová složka cvičení se již  zaměřuje na základní energie Země-Člověk-Nebe. Není to nikterak složité, jak se na první pohled zdá. Jednoduše se pracuje a aktivují jednotlivé složky, kterých jsme přirozenou součásti, jen je někdy méně vnímáme a používáme. Cvičením – pozorností se toto vnímání stává aktivnější. Zisk z takové praxe pro naše zdraví je k nezaplacení.

Při našich prostocvikách  se člověk nezpotí ani nějak nezadýchá, přesto odchází příjemně nabit a uvolněný zároveň.

Přijď zakusit, každá cesta začíná prvním krokem.

Také by se slušelo uvést u koho a kde cvičím. Mým průvodcem/učitelem/mistrem je Jirka Jakubě, a pravidelně cvičíme v Moskevské 27/14 Liberec. Odkaz s více info naleznete zde :  http://www.taiji-shiatsu.com/. Pokud jste udělali první krok, další může následovat právě do tohoto centra. Rozhodně doporučuji.

O autorovi: Petr Noščák

Jeden komentář u “Rozhýbávací CVIČENÍ S PRVKY Chi Kungu”

Můžete odpovědět nebo odkázat na tento příspěvek.

  1. jirka - 17.7.2016 v 10:16 Odpovědět

    možná by nebylo od věci napsat u koho a co se učíš, takto se to alespoň dělalo v tradici a byl v tom výraz úcty k učiteli a nauce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.