Vegan příběhy – Ondra

Na Hearth.net jsem potkal Ondru a k němu jsem měl dotaz ohledně Veg. a soucitu. Tady je jeho pohled na věc. Možná i někomu dalšímu bude tento způsob sdílení pohledu, názoru užitečný tak jako mně. Proto jsem se rozhodl sdílet i zde.

Ondra S.  Čermná nad Orlicí

Co se týká veganské filosofie, nemohu přesně posoudit co se za tím jejich soucitem skrývá. Je to pro mě také neznámá, já mám svou životní filosofii, nepodléhající té veganské, takže ti zkusím vylíčit, jak to cítím já.
Obecně miluji vše živé (včetně hmyzu) a nemohu to bezdůvodně umučit a zabít. Myslím, že by to ani žádný zdravě uvažující (fungující) tvor neudělal, ale dělá…člověk! V otázce soucitu je u mě člověk na té nejnižší úrovni (míněno obecně), protože má inteligentní mozek, mnoho možností k dosažení komfortu. Bohužel pro mě, pro zvířata a pro planetu si vybírá ty špatné možnosti…Zabijí, vykořisťuje, hromadí majetek… Nejsem žádný misantrop (už), naučil jsem se lidi milovat a porozumět jim, ale stále je ve mě něco negativního zakořeněno, na čemž neustále pracuji. Často pláču z té fůry bolesti, kterou zvířata a chudí lidé zakouší, ale nejsou to slzy slabocha, nýbrž mě posilují. Mnoho přátel mě má za sebetrýzniče, když se dokola koukám na filmy typu Earthlings(Pozemšťané). Dělám to, protože mi to dává sílu bojovat proti tomu.
Př.: Mnohem víc mě zamrzí mrtvá pták na silnici, než smrt milionářských magnátů, majitelů korporací, hlupáků, zlých lidí, řidičů, herců…
Mě osobně se nelíbí, když je nějaký tvor (i člověk) jakkoliv znevýhodněn. Jedni jsou milionáři druzí umírají a nemají nic. Ten milionář pro mě neznamená víc, než ovád co mi saje krev. Jsem proti nespravedlnosti.
Snažím se vše brát pozitivně, šířit radost mi jde docela dobře, ale ta hrozná bolest v srdci bude napořád, kvůli minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Jedině s budoucností lze něco udělat, tak to dělám…Miluji vše živé a užívám si života!

O autorovi: Petr Noščák

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.